poniedziałek, 8 maja 2017

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓWNasi uczniowie w ogólnopolskim finale
„WIELKIEJ LIGI CZYTELNIKÓW”!!! 


"Najlepszą rzeczą jaką rodzice mogą zrobić dla szczęścia i przyszłości swego dziecka, jest codzienne głośne czytanie mu dla przyjemności i radykalne ograniczenie telewizji" 
I. Koźmińska, E. Olszewska "Wychowanie przez czytanie" 

          Głównym celem projektu "WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW" jest tworzenie mody na czytanie wśród rodzin. Pragniemy, aby czytający rodzic stanowił dobry przykład dla dziecka i był dla niego promotorem kultury. 

Na czym polega konkurs? 
         Uczniowie szkół podstawowych wypożyczają w bibliotece książki z listy konkursowej (minimum 10) i odbierają do nich pytania. Testy rozwiązują w domu, najlepiej podczas rodzinnego czytania. Wypełnione formularze oddają do biblioteki, gdzie zostają one ocenione. 

           W szkole pod opieką koordynatora p. Elżbiety Osiak odbył się test kwalifikujący do udziału w półfinale ogólnopolskim. Troje wyłonionych najlepszych czytelników z klasy 3, w kategorii kl. 1-3 wzięło udział w drużynowym półfinale, który odbył się 21 kwietnia 2017r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie. 

          Reprezentujący naszą szkołę Daria Baran, Jan Kwaśniewski i Michał Laskowski, okazali się tworzyć jedną z dwudziestu najlepszych w Polsce drużyn. Zakwalifikowali się do ogólnopolskiego finału, który odbędzie się 27 maja 2017r. w Katowicach. 

          Finałowi towarzyszyć będą liczne atrakcje dla rodzin. Całość imprezy odbędzie się pod nazwą "VI Wielka Zabawa Rodzinna"

szkolny koordynator akcji: Elżbieta Osiak