poniedziałek, 12 września 2016

NARODOWE CZYTANIE 2016


      3 września 2016r. odbyło się ogólnopolskie NARODOWE CZYTANIE pod patronatem pary prezydenckiej. Nasza szkoła włączyła się również do tej akcji. Fragmentem głośno czytanej historycznej powieści Quo vadis Henryka Sienkiewicza, głośne czytanie rozpoczęła p. dyr Marta Kalinowska. Kontynuowali nauczyciele, rodzice i uczniowie: p. Wioletta Wiśniewska, p. Anna Kozieł, p. Elżbieta Osiak, p. Agata Kunaszyk, Ola Mitura, Marysia Miszczuk.


      Czytane były fragmenty bajek i baśni z kanonu literatury dziecięcej, m.in. Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Stefanii Wortman.       Uczestnicy akcji mieli okazję wysłuchać ciekawej interpretacji wybranych fragmentów utworów literackich, jak też posmakować łakoci. Wszyscy otrzymali zakładki do książek z akcji „Cała Polska czyta dzieciom” . Ci, do których uśmiechnęło się szczęście, jako niespodziankę wylosowali książki. 


      NARODOWE CZYTANIE pokazuje, że chcemy wracać do polskiej literatury, chcemy sięgać po lektury dobre, sprawdzone, o których dyskutujemy i które nas poruszają.       Wyrabiajmy nawyk czytania u swoich dzieci od najmłodszych lat. Czytajmy dzieciom codziennie. Zaowocuje to apetytem na czytanie. Dzieci będą sięgały po książkę z przyjemnością i zaciekawieniem.


 

Miłego rodzinnego czytania!

Elżbieta Osiak - bibliotekarz